Tworząc artykuł o tym jakie dane publikuje TGE uświadomiłem sobie jak bardzo niewygodna dla użytkownika może być stosowana przez TGE forma publikacji raportów z Rynku Praw Majątkowych.

Wynika ona przede wszystkim z bardzo dużej ilości kontraktów, których notowania są publikowane w jednym skoroszycie. Postanowiłem choć trochę sprawę uprościć i przygotowałem (bazując na oryginale) zmodyfikowany szablon przezentacji wyników. Celem była większa przejrzystość, która dla mnie oznacza, że wszystkie wyniki prezentowane są na jednej stronie.

Tymczasowo wprowadzam ręczną procedurę aktualizacji arkusza we wtorki i czwartki po południu lub wieczorem poprzez generowania raportu pdf. Docelowo będę starał się napisać skrypt, który będzie dane aktualizował automatycznie, a wtedy zniknie konieczność stosowania dokumentu pośredniego (PDF) i będzie można prezentować je jako widżet na niniejszym blogu. Do tego czasu zamieszczony poniżej plik PDF będzie nadpisywany w Dniu Obrotu (każdy roboczy wtorek i czwartek) w godzinach popołudniowych lub wieczornych.

This browser does not support PDFs. You can download this PDF and view it in external application

 

Czy ten format wydaje Ci się bardziej przejrzysty lub bardziej użyteczny niż oficjalny skoroszyt TGE?
Czy masz jakieś sugestie co jeszcze można w nim poprawić?